Basın Biz

Makyaja ayıracak zamanınız yok mu?

Günlük koşuşturmaların arttığı, iş mesai saatlerin yükseldiği ve tek bir iş ile geçinmenin zor olduğu günümüz şartlarında vaktin değerini fark etmeyen yoktur sanırım. Hele bu vakit sabah uykuları gibi en can alıcı keyiflere ayrılan vakitlerden biri ise daha da değerli kılındığında mutabık olduğumuz kesin kanıdır. Iş hayatında olan aktif kadınların ortaka sıkıntılarından biridir bu. Sabah kim makyaj yapacak? Ya da ‘’eyvah işe geç kaldım makyaj yapmadan işe nasıl gideceğim’’ gibi cümleler çok sık karşılaştığımız cümlelerdendir. Bu sıkıntılı sorulara yanıtlarken kalıcı makyaj teknikleri imdadımıza yetişiyor.

    Makyajın zorunlu olduğu ve vaktin sıkıntılı olduğu hayat şartlarında kalıcı makyaj tekniklerinden yararlanılarak gün içi konfor yakalamak mümkün. Doğal görünümlü tekniklerle yapılan çalışmalar ise bir makyaj gibi değil kişilerin kendi cilt ton veye kılları gibi durması da yapay görünümden uzaklaştıran sonuçları yakalatır. Dağınık, seyrek ve ifadesi düşük görünümlü kaşlar kıl tekniği çalışmaları ile kendi kıllarından ayırt edilmeyecek doğallıkta çalışılarak kaşa far sürmeden daha doğal görünümle kaş makyajı problemini ortadan kalıcı olarak kaldırabilir.

Estetik görünüme dikkat edenlerin son zamanlardaki güzellik sırrı olan kalıcı makyaj kaş, kirpik ve dudak bölgelerine oldukça sık uygulanan ama bunların dışında da pek çok bölgeye de uygulanabilen bir yöntem. Bu uygulama, bölgenin renk tonuna uygun pigmentlerin derinin hemen alt kısmına enjekte edilmesiyle tamamlanır. Kalıcı makyaj sürekli olarak makyajlı görünmek isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemlerden biridir.Kalıcı makyaj ile en sevdiğiniz tonlardaki makyajı cildinize uygulatıp üzerine gerektiğinde farklı tonlarda makyaj yapabilmeniz de mümkün. Bugün “makyaj yapacak zamanım hiç yok” veya “her gün bu makyajı yapmaya üşeniyorum” diyenler için kalıcı makyaj tekniklerini ve mutlaka bilmeniz gereken detayları anlatacağız.

Kaşları şekilsiz, dağınık veya az olan kişilerin tercih ettiği ya da kaşları çok hızlı uzayanların kalıcı çözüm istemesi üzerine yapılan bir uygulamadır. İlk olarak ten rengi ve saç rengine uygun olan pigment belirlenir. Bu şekilde en doğal görüntü sağlanır. Uygun olan pigment uygulama iğnesi veya kalemi olarak adlandırılan cihaza alındıktan sonra işlem başlar. Kaşların çıkış önünden başlanarak son uzama noktasına kadar düzgün bir biçimde uygulanır. Kaş bitimine dek bu uygulama devam eder. Her iki kaş da birbirine eşit olduğunda işlem iki hafta sonra yapılacak olan son uygulamaya kadar bitmiş sayılır. İki hafta sonra bu uygulamanın yeniden tekrar edilmesinin sebebi hem renk tonunun uyup uymadığını kontrol etmek hem de olası bir renk açılması varsa rengin üstünden yeniden giderek kalıcılığını sabitlemektir. Kalıcı kaş makyajı da tıpkı diğer kalıcı makyajlar gibi sonsuza dek kalmaz. Yapılan uygulamanın kalitesine göre üç, altı veya dokuz ay sonra yavaş yavaş silinmeye veya rengi açılmaya başlar. Kalıcı makyajın uzun süre dayanması için makyaj yapan güzellik salonu tarafından bir balm verilir ve bu balm 2 hafta kadar kaşlara ince bir şekilde uygulanır.

Dudaklara uygulanan kalıcı makyaj, kaş ve eyeliner makyajından  farklı olarak daha fazla renk  seçeneğine sahiptir. Dudağın doğal tonlarına yaklaşılmak istense de isteğe göre senenin trend olan ruj renklerine uygun olarak da gül kurusundan mora kadar pek çok farklı renk seçeneği uygulanabilir. Genellikle tercih edilen renkler ise gülkurusu, pembe alt tonlu nude renkler ve kırmızı. Dudak çizgisinden başlanarak dudak iç kısımlarına kadar devam eden bu makyaj uygulaması aynı zamanda dudağa dolgunluk da kazandırmaktadır.

Tıpkı kaş makyajı gibi kalıcı eyeliner uygulaması da yapılır. Kalıcı makyaj uygulamalarında eyeliner makyajı çok daha dikkat ve özen isteyen bir işlemdir. Tam kirpik dibinden istenilen incelikte ve uzunlukta eyeliner uygulaması yapılır. Kalıcı eyeliner makyajında  istediğiniz her renk uygulanabilmektedir. Genellikle siyah renk tercih edilse de kahverengi ve lacivert eyeliner da tercih edilen diğer renkler arasındadır. Kalıcı eyeliner makyajı, makyaja yeni başlayan ve eyeliner sürmekte zorluk çeken kişiler için de oldukça pratiktir.

Kalıcı makyaj güvenilir olmayan ve belgesi olmayan hiçbir salonda yaptırılmamalıdır! Kalıcı makyaj hataları yüzünden pek çok kişinin kaşları gri veya yeşil renkte görünebiliyor. Bunun sebebi ise kalıcı makyaj uygulamasının bilgili ve uzman eller tarafından yapılmaması. güzellik salonu nasıl olmalı. Eğer siz de kalıcı makyaj yaptırmak istiyorsanız mutlaka gideceğiniz estetik veya güzellik salonunun belgesinin olup olmadığına ve mümkünse daha önce yapmış oldukları kalıcı makyaj uygulamalarına bakmanızda büyük fayda vardır.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

1
Merhaba,
nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by

Bize Ulaşın