Uzun yollardır Türkiye’de kalıcı makyaj teknikleri geleneksel ve klasik yöntemlerle yapılmaktaydı. Kaş trendlerin de doğallığın ön plana çıkmasıyla daha doğal sonuçlar veren teknik microblading kıl tekniği işlemini bünyemize katmış bulunmaktayım. Yaptığım çalışmalardaki kişiye özgün çalışmalarım, yapılan işlemlerin aşırı doğallığı ve kişilerdeki olumlu etkiler sonucunda sektörde oldukça bilinir hale getirdi. Microblading işlemi oldukça talep gören ve kalıcı bir uygulamadır. Diğer işlemlere göre tavsiye ettiğim uygulamadır.Bu işlem ile bayanların en çok önem verdiği şey kaşlarının düzgün alınması olduğu gibi erkeklerde de bu durum söz konusudur. Çünkü; kaş alınma şekli kişinin yüz hatlarını belirler. Microblading Çoklu iğnelerle epidermise verilen kıl efektidir. Kalıcı makyaj uygulaması anlamına gelmektedir. Kalıcı makyajdan tek farkı manuel olmasıdır.

Microblading Kıl Tekniği İşlemi Nasıl Uygulanır?

Microblading Kıl Tekniği işlemi anestezik losyon ile uyuşturulduğu için genellikle acı eşiğine değişmekle beraber pek fazla acı hissedilmez.

Microblading Kıl Tekniği işlemi:

 • Öncelikle altın oran ile yüz şekline ve yaşına uygun olan bir kaş tasarımı yapılır.
 • Tasarlanan kaş şeklinin iki ucunda 3-6-9-12 pinler ile boya epidermis tabakasına zerk edilerek kıl efekti verilir.
 • Kaş kontürünün kalıcılığı cilt tipine göre farklılık gösterilir. Genel verilen süre 1.5 yıldır.

Bu uygulama uzman ellerde yapıldığı takdirde hiçbir zararı yoktur. Uzman ellerde yapılmasının nedeni; Boyanın verildiği tabaka çok önemlidir. Çünkü ; Boya cildin verilmesi gerekenden daha alt bir tabakaya verilirse kalıcılığı artar ve bu işlem Microblading işlemi değil dövme işlemi olmuş olur. Başarılı bir microblading kıl tekniği işlemi zamanla ciltten emilir veya silinir. İşlemi tekrar ettirmek isteyen kişiler , kaş tasarımını isteklerine bağlı olarak değiştirebilirler. Yeniliklere açık bir uygulamadır.

Erkek Kaş tasarımı

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan kaş tasarım işlemi özellikle erkeklerinde ilgi noktası olmaya başlamıştır. Estetik açıdan kişiye özel yapılan bir işlemdir. Kaş tasarım işlemi, Kaş yapısını beğenmeyen , kaşlarında dökülme ve boşluk sorunu olanlar, bu işlemi uygulamaktadır. Kaş tasarımı ile kişide değişiklik sağlayarak, işlem yaptırılan yere de bu konu da özen göstermek gerekir.

Erkekler Kaşlarını Nerede Aldırabilir?

Bayanların kabusu olan kaş aldırma konusu erkekler içinde sorunlu bir durumdur. Özellikle kalın kaşlı ve bozuk kaşlı kişilerin aldırmasında görünüm açısından fayda vardır. Kaş aldırma işlemini uzman bir kişi tarafından yapılmasında fayda vardır. Yanlış işlemler sonucunda kaş yapısında bozulma olabilir. Bu durumda kişiyi bekleme sürecine alacaktır.

Erkeklerde Kaş Bakımı

Erkeklerde kaş aldırmak yorucu ve zor bir süreçtir. Kaş yapıları sert bir yapıya sahip olduğu için kimi zaman can yakabilmektedir. Kaş bakımını evde alacaksanız bazı malzemelere ihtiyacınız vardır. Cımbız, kaş tarağı, Tıraş bıçağı, küçük makas. Bu işlemleri kendiniz yapabilirsiniz. Ancak oldukça riskli bir durumdur. Kaş yapısı bozulabilir ve düzeltilmesi zaman alabilir. Daha doğru bir Kaş alım işlemi için uzman ellerin değmesinde fayda vardır. Böylelikle hem daha estetik hem de daha uzun ömürlü olmaktadır. Aynı zamanda uzman ekibimiz ile yüz şeklinize bağlı olarak , kaş şekillendirme işlemi yapılarak daha doğal bir görüntü sağlanır.

Kaş Bakımı işleminde ;Kaş kısaltma işlemi de yer alır. Bu işlemde ise; fazla görüntüden kurtularak yüz hatlarına uygun bir seviyeye getirir. Aynı zamanda alım sırasında kaş çevresinde bulunan kıllar ağda yöntemi ile temizlenir. Bu işlem kaş ağdası olarak geçmektedir. Bu durum da bir uzman tarafından uygulanmalıdır.

Erkek Kaş Lazer Epilasyonu

Kaş şeklinde değişiklik yapmak ve kalın kaşlardan kurtulmak için erkeklerde kaş lazer epilasyonu uygulanmaktadır. Erkeklerin kaş yapısı daha köklü bir yapıya sahiptir. Bu yüzden erkeklerde kaş aldırma gereği duyan kişiler olabilmektedir. Bu işlem cımbız ya da lazer epilasyon ile yapılabilmektedir. Ama en etkili ve kalıcı yöntem kaş lazer epilasyonudur. Kalın, kaşlı ve fazla kıllı kaşlar görüntü bozukluğuna sebebiyet verebiliyor. Erkek kaş epilasyonu sayesinde kaş arasında bulunan kıllardan kurtulmayı sağlayarak, kaş şeklinde de düzeltmeye olanak sağlamaktadır. Erkek lazer epilasyon işlemi genel olarak 10 dakikalık bir işlemdir. Tek seans ile yapılan bu işlem , bazı durumlarda 2. Seans gelinmesi de gerekebilir. Kaş epilasyon işlemi ile erkeklerde kaş inceltme, kaş tasarım işlemi ve kaş tasarımı da yapılmaktadır.

Erkeklerde kaş düzeltme işleminde oldukça etkili olan kaş epilasyonu işleminin; iğneli epilasyon, microblading kaş tekniği ve diyot epilasyon olmak üzere 3 farklı yöntemi bulunmaktadır. İğneli epilasyon işlemi; kıl köklerine birebir iğne batırarak işlem uygulanmaktadır. Diyot epilasyon ise , Kıl köklerini yakma işlemidir. Bu işlemler kalıcı lazer olarak geçmektedir. Kalıcı lazer işlemi sonrasında tekrar tüy çıkma durumu olmamaktadır. Erkekler de kaş estetiğine önem verenler için epilasyon işlemi oldukça doğru ve ömürlük bir yöntemdir. Alanın da uzmanlaşmış birisi olarak Mehmet Kandil erkek kaş tasarımı ve kaş modelleri konusunda Önde gelen bir isimdir. Erkek kaş modellerini bulabilirsiniz.

Erkek Kaş Modelleri:

 • Yüksek Kaş Modeli
 • Doğal Erkek Kaş Modeli
 • Burak Özçivit Modeli
 • İspanyol Modeli
 • Fransız Modeli
 • İtalyan Modeli
 • Maço Modeli
 • İngiliz Modeli.

M0212 246 0 216 –  0533 422 3456
info@mehmetkandil.com


Mehmet Kandil Güzellik Salonu

Randevu İstek öneri ve şikayetlerinizi form ve sosyal medya hesaplarımızı kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

1
Merhaba,
nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by

Bize Ulaşın