Microblading Kaş

Erkek Kalıcı Kaş Şekillendirme

Erkek Kalıcı Kaş Şekillendirme
Son yıllarda trend haline gelen kalıcı makyaj uygulaması, tüm bu yeniliklere yeni bir soluk getirdi: Erkek kalıcı kaş şekillendirme. Daha çok kadınların tercih ettiği düşünülen kalıcı kaş şekillendirme, son yıllarda erkeklerin de yoğun ilgisini çekmektedir.
Özellikle erkekler için kaş, yüze ifadeyi veren en belirleyici faktör olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle günümüzde erkek kaş tasarımı ve erkek kaş epilasyonu konusunda eskiden beri süre gelen tabular yıkılmıştır. Kaş tasarımı ve kaş şekli, yüz hatlarını doğrudan etkiler.
Erkek Kalıcı Kaş Şekillendirme Neden Yaptırılır?
Kaş şeklinden memnun olmayanlar, kaşları simetrik olmadığı için rahatsızlık duyanlar, seyrek kaşlılar ve kaşlarının fazla gür olmasından şikayet edenler, microblading tekniği ile bu sorunlardan kurtulmaktadır. Fakat her klinik bu tekniği yeterince doğru ve doğal uygulayamamaktadır. Bu sebeple kaş dizaynınızı güvenilir bir kliniğe yaptırmalısınız. Mehmet Kandil, kaşlarınızın doğal durmasına önem verir ve kaş tasarımınızı kişisel yüz hatlarınızla uyumlu dizayn eder. Bu nedenle Mehmet Kandil erkek kalıcı kaş şekillendirme konusunda gönül rahatlığı ile güvenebileceğiniz bir adrestir.
Microblading Kıl Tekniği Nedir?
Microblading kıl tekniği, diğer tekniklere göre çok daha doğal sonuçlar veren kalıcı bir tekniktir. Bu kalıcılık; kişiden kişiye değişmekle, genellikle 1,5 – 2 sene civarındadır. Özellikle bu teknikle kaş tasarımını yaptırmış olan kişiler ortaya çıkan doğal sonuçtan çok memnun kalmaktadır. Microblading, çoklu iğnelerle epidermis adı verilen derinin en üst katmanına uygulanan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Derinin üst kısmına kıl efekti şeklinde uygulanması, oldukça doğal bir görünüme ulaşmanızı sağlar.
Microblading Nasıl Yapılır?
Microblading, tekniğine başlamadan önce anestezik bir losyon yardımı ile kaş bölgeniz yarı uyuşuk hale getirilir. Böylece hissedebileceğiniz acı minimuma düşürülür. Genel olarak bu işlemi yaptıranların, pek acı hissetmedikleri görülmüştür. Bu işlemden sonra kaş tasarım işlemine geçilir.
Kaşlarınızın yepyeni görünümüne kavuşması için ilk adım; kişisel yüz şeklinize, yaşınıza ve altın orana uygun olarak kaş dizaynınızı ortaya çıkarmaktır. Bu işlemde, microblading kalemi ve bu tekniğe özel boya yardımı ile tasarlanan şekle uygun olarak kaşlarınıza kıl efekti verilir. Böylece boya epidermis tabakasının içine enjekte edilmiş olur.
Bu işlemde en önemli nokta, tekniğin uzman kişilerce uygulanması gerektiğidir. Herkes tarafından yapılabilecek bir işlem değildir. Boyanın, derinin daha derinine enjekte edilmesi kalıcılığı arttırır. Fakat bu işlem microblading değil dövme işlemidir ve kalıcı makyajda bu yanlış bir uygulamadır. Doğrusu boyanın zamanla cilt tarafından emilip silinmesidir. Böylece tarz değişikliği veya farklılık isteyen kişiler, isteklerine göre kaş dizaynlarında değişiklik yapabilirler.
Erkek Kaş Şekillendirme
Kaş dizaynı, özellikle son dönemde erkekler için önemli hale gelmiştir. Kadınlar için kişisel bakım ne kadar önemliyse, erkekler için de bu durum farklı değildir. Yüzümüz, kişisel görünüş açısından en çok dikkat çeken noktamızdır. Bir erkek için, yüz hatlarının ortaya çıkmasında kaşlarının maskülen yapısı önemli rol oynar.
Kaş şeklinden rahatsız olan erkekler, evdeki imkanlarla kaşlarını şekle sokmayı dener. Fakat bu gerçekten riskli bir işlemdir. Ev ortamında cımbız, kaş tarağı gibi malzemelerle ve kaşlarınızı eşit olarak görmeden yapacağınız bir hata kaşlarınızın şeklini daha da bozar. Bozulan ya da fazla koparılan kaşın yeniden düzelmesi uzun sürer. Bu sebeple bu işlemin uzman biri tarafından yapılması çok önemlidir. Mehmet Kandil ve uzman ekibi sizin hem doğal hem de istediğiniz şekildeki kaşlara kavuşmanıza yardımcı olur. Kaş kısaltma işlemi ve kaş etrafındaki kılların kaş ağdası ile alınması işlemi kaş bakımında uzmanlık alanlarımızdır.
Erkek Kaşı İçin Lazer Epilasyon
Kaş şeklinden memnun olmayan kalın kaşlı erkekler, lazer epilasyon tercih etmektedir. Lazer epilasyon kalıcı ve etkili sonuçlar verdiği gibi, çok kısa süren bir işlemdir. En fazla 2 seansla sonuca ulaşılır. Böylece fazla kıllı kaş yapısı düzene sokularak kalıcı olarak şekillendirilmiş olur.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

1
Merhaba,
nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by

Bize Ulaşın